Czy możemy nie zgodzić się na wykorzystanie zdjęć zrobionych nam w Twoim portfolio?

Tak, jednak do ceny usługi należy wówczas doliczyć 25% kwoty liczonej od ceny podanej w ofercie. Cena w ofercie jest przygotowana z uwzględnieniem obniżki dla osób które zgadzają się na umieszczenie wybranych przeze mnie, najlepszych zdjęć w moim portfolio. Bardzo zależy mi na tym aby móc zaprezentować moją pracę potencjalnym przyszłym klientom. Wiele osób aby zdecydować się na danego fotografa chce najpierw zobaczyć jakie zdjęcia robi. Zakładam że Pan/Pani również przejrzał(a) zdjęcia w mojej galerii przed zdecydowaniem się na skorzystanie z oferowanych przeze mnie usług. Jeżeli Państwo z dowolnych powodów nie chcą abym zaprezentował część ze zdjęć w moim portfolio, wówczas obowiązuje cena bez obniżki która jest o 25% większa niż podana cena w ofercie.

Czy możemy przejść na Ty?

Oczywiście. Jeżeli tylko Wam to nie przeszkadza, wolę taką, pozbawioną sztywności, formę. Układ koleżeński skutkuje dużo lepszymi, bardziej naturalnymi zdjęciami. Mam na imię Marcin 🙂

Czy posiadasz wydawane przez Kurię pozwolenie na wykonywanie fotografii w czasie uroczystości liturgicznych?

Tak. Ukończyłem kurs liturgiczny i posiadam takie zezwolenie.

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Pracuję na profesjonalnych, pełnoklatkowych lustrzankach Nikon D750. Posiadam również zestaw akcesoriów, zaawansowaną lampę błyskową SB900 i SB910 oraz zestaw profesjonalnych i bardzo jasnych obiektywów: Nikkor 24-70 f/2.8 G, Sigma 35 f/1.4 Art, Sigma 85 f/1.4, Nikkor 105 f/2.8G Micro. Zestaw taki pozwala mi na swobodną pracę nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. Do sesji plenerowych posiadam również zestaw statywów do lamp, blendy oraz profesjonalną lampę plenerową z battery-packiem. Zdjęcia przygotowuję na specjalistycznym monitorze do obróbki zdjęć ColorEdge CG223W.

Ile kosztują Twoje usługi?

To zależy od rodzaju oferty, ilości zdjęć jakie zechcecie otrzymać, oraz ewentualnych dodatków jeżeli na jakieś się zdecydujecie. Aktualny cennik jest dostępny w dziale Oferta.

Ile otrzymujemy zdjęć?

Ilość zdjęć jest ustalona w zależności od rodzaju zlecenia. Możliwe jest dokupienie większej ilości zdjęć. Także to zależy od Was ile zechcecie zdjęć otrzymać. Ilość zdjęć jest określona w Ofercie a ceny dodatkowych są ustalane indywidualnie.

Czy dostaniemy zdjęcia zapisane na płycie DVD?

Tak. Niezależnie od typu oferty, zdjęcia nagrywam w najwyższej rozdzielczości na niezabezpieczonej przed kopiowaniem płycie DVD. Taką płytę możecie kopiować bez ograniczeń, a zdjęcia wywołać w dowolnej ilości sztuk w waszym ulubionym labie. Nie pobieram za to dodatkowych opłat.

Czy zdjęcia są poddawane retuszowi?

Wszystkie zdjęcia poddawane są podstawowej obróbce takiej jak kolorystyka, kontrast, czasem kadrowanie, itd. Jeżeli zdjęcia tego wymagają to przeprowadzam również profesjonalny retusz. Zawsze staram się aby dostarczone Wam zdjęcia wyglądały jak najpiękniej.

Chcielibyśmy by część zdjęć była kolorowa a część czarno – biała, czy możesz wykonać tak zdjęcia?

Oczywiście. Przy każdym zleceniu przygotowuję część zdjęć w wersji czarno-białęj bądź sepii.

Po jakim czasie otrzymamy zdjęcia?

Profesjonalne przygotowanie każdego zdjęcia jest czasochłonne. Zdjęcia z sesji zdjęciowych przygotowuję do tygodnia czasu. Na zdjęcia ze ślubu trzeba poczekać około miesiąca.

Czy plener ślubny może odbyć się innego dnia niż ceremonia ślubna?

Tak. Jestem zdecydowanym zwolennikiem wykonania pleneru ślubnego w innym dniu niż dzień ślubu. Jesteście wówczas mniej zestresowani, mamy więcej czasu, możemy zrealizować więcej pomysłów i odwiedzić więcej ciekawych miejsc. Nie musimy się też martwić o warunki pogodowe które w dniu ślubu mogą być niekorzystne.

Czy posiadasz jakieś referencje?

Tak. Opinie od moich klientów możesz przeczytać w dziale Referencje.

Czy możemy zamówić tylko sesję narzeczeńską?

Oczywiście. Sesja narzeczeńska nie zobowiązuje do zamówienia reportażu z Dnia Ślubu.

Czy prowadzisz usługi wideo filmowania?

Nie prowadzę takich usług. W tej sprawie polecam usługi Piotra - wideo-filmowanie.eu