Witaj na mojej stronie!Marcin Cyra

Na imię mam Marcin. Urodziłem się i mieszkam w Nowej Sarzynie. Fotografią pasjonuję się od 2004 roku – właśnie wtedy 10 lat temu, Tata wręczył mi w prezencie mój pierwszy aparat, za co jestem mu dziś bardzo wdzięczny. Fotografia stała się moją pasją bardzo szybko. Mieszkałem wtedy w Paryżu, tak więc miałem co fotografować.

Od początku przygody z fotografią szukałem i szukam każdej informacji, która mogła by mi pomóc zwiększyć moją wiedzę i umiejętności, aby zdjęcia które robię zachwycały i cieszyły osoby które na nich uwieczniam, oraz osoby które je oglądają a przede wszystkim, aby zachwycały mnie. Pasja i motywacja w tym kierunku jest we mnie nieograniczona i choć zdjęcia które obecnie robię bardzo mi się podobają, to wiem że przez kilka kolejnych lat nauczę się jeszcze bardzo dużo, bo możliwości rozwoju w fotografii są nieogranioczne, tak jak moja motywacja do ciągłej, nieustającej nauki i rozwoju.

Bardzo cieszę się, że mogę zarabiać na życie robiąc to, co jest moją największą pasją – zatrzymywać piękne momenty na zdjęciach. Dzięki fotografii możemy oglądać te zdjęcia i przeżywać te wspaniałe momenty na nowo raz po raz, kiedykolwiek zechcemy. Już zawsze będą z nami. Czyż to nie wspaniałe?

Dziś po 10 latach fotografowania jestem szczęśliwy oglądając zdjęcia które zrobiłem, dają mi one dużo radości. Dzięki nim wiem że nie był to czas stracony, wiem że dużo się nauczyłem. Jestem wdzięczny wszystkim osobom które w jakikolwiek sposób pomogły mi na mojej drodze fotograficznej, a przede wszystkim mojej najbliższej rodzinie i przyjaciołom którzy wierzyli we mnie i wspierali mnie, oraz wszystkim którzy odważyli się stanąć przed moim obiektywem.  Dziękuję Wam!

Bardzo miło wspominam chwile spędzone na sesjach, poznane osoby i ich pozytywną energię oraz życzliwość i cierpliwość. Wierzę że czeka mnie takich chwil jeszcze bardzo wiele, i nie mogę się już doczekać kolejnych. Być może właśnie Ty będziesz tą kolejną osobą z którą miło spędzę czas, a efektem tego będą wspaniałe zdjęcia które z przyjemnością będziesz oglądał wraz z rodziną. Jeśli się zdecydujesz, abym to ja upamiętnił Twój najważniejszy dzień na fotografiach, to będzie dla mnie zaszczyt.

Poza fotografowaniem pasjonuję się również podróżowaniem. Chciałbym zwiedzić jak najwięcej pięknych miejsc i poznać wielu wspaniałych ludzi z różnych części świata. Zresztą fotografia i podróżowanie świetnie idą ze sobą w parze, bo najbardziej lubię robić zdjęcia podróżując. Fotografia ślubna pozwala mi na podróżowanie i robienie zdjęć w różnych miejscach.

Myślę że jak na tekst o sobie to napisałem już aż nadto. Nie jestem jednak pewien czy ktokolwiek to przeczyta, więc może zamiast pisać o sobie, napiszę coś o tym co jest dla mnie istotne i ważne w czasie fotografowania uroczystości ślubnej:

Emocje! Emocje! Emocje! Emocje…
Od przygotowań aż po oczepiny, w każdym miejscu i czasie rozglądam się za emocjami – szczęście, radość, miłość, bijące od kogoś ciepło i pozytywna energia, wzruszenie, zachwyt, śmiech, gesty i interakcje – to jest to co uwielbiam najbardziej! To jest to czego szukam i staram się uwiecznić kiedy tylko mogę.

Intymne momenty w których objawia się piękne uczucie miłości, szczęścia i przywiązania…

Akcja, ruch, dynamiczne ujęcia…

Detale – te małe wspaniałe elementy które mają duże znaczenie. W czasie planowania ślubu przykładasz się bardzo do każdego szczegółu, wybierasz suknię, buty, kwiaty, biżuterię, fryzurę, i wiele, wiele innych a ja staram się te detale uwiecznić, gdyż wesele trwa krótko a zdjęcia pozostają do końca życia.

Zdjęcia grupowe – z rodziną, przyjaciółmi, niech każdy ma wspólną pamiątkę z Wami z tego pięknego dnia.

I oczywiście najważniejsze – Ty, Twoja najukochańsza połówka i wasze najbliższe rodziny! Staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię w danym momencie. W czasie ślubu będziecie dla manie najważniejsi do sfotografowania. Staram się również nie pominąć nikogo z waszej najbliższej rodziny – od dziadków, rodziców, poprzez rodzeństwo, najmłodsze dzieci i najbliższych przyjaciół. Stąd też proszę o przesyłanie mi ich zdjęć przed ślubem, abym wiedział kto jest dla Was najważniejszy. W czasie ślubu staram się być subtelny, jak najmniej rzucać się w oczy i nie przeszkadzać. Jeśli zajdzie potrzeba to pomagać i doradzać w miarę własnych możliwości, wiedzy i doświadczenia.

Zapraszam Cię do odwiedzenia galerii w której znajdziesz większą ilość zdjęć. W zakładce FAQ zamieściłem najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi do nich. Może znajdziesz w nim odpowiedzi i na Twoje pytania? Jeśli zechcesz się ze mną skontaktować w jakiejkolwiek sprawie napisz do mnie. W zakładce kontakt znajdziesz formularz z którego możesz wysłać mi wiadomość.  Odpowiem najszybciej jak tylko będę mógł. W zakładce kalendarz znajdziesz zawsze aktualny terminarz.

Dziękuję Ci za odwiedzenie mojej strony i zapraszam ponownie za jakiś czas.

Pozdrawiam,
Marcin Cyra